JUŻ WKRÓTCE ZAPRASZAMY DO SAUNY GANBANYOKU – OTWARCIE 09.2018

Ganbanyoku wywodzi się z Japonii i oznacza skalną kąpiel. Japończycy korzystają z niej minimum raz w tygodniu. Oczyszcza ciało i umysł, pozwala pozbyć się toksyn i negatywnych myśli, pomaga zachować równowagę w dzisiejszym świecie.
Leży się w niej na łóżku z kamienia wulkanicznego, który jest bardzo ciepły.
Temperatura kamieni ma około 40-42 stopnie Celsjusza. Kamienie emitują naturalne promienie podczerwone, które wnikają około 4 centymetry w głąb organizmu i rozgrzewają go od środka.
W ten sposób usprawnia się  krążenie i dotlenienie organizmu.
Nie pocimy się tak obficie jak w klasycznej saunie, nie tracimy też wielu cennych minerałów. Pot w Ganbanyoku jest bezwonny, pochodzi z głębi ciała i jest bardzo odżywczy dla skóry, po sesji sauny skalnej Japończycy często wmasowują go w skórę jak balsam.
Ganbanyoku przyspiesza metabolizm, działa przeciwstarzeniowo, poprawia odporność, jest naturalnym antydepresantem.     Słynie też z właściwości odchudzających, w czasie 60-cio minutowej sesji można stracić od 800 do nawet 1500 kalorii. Wpływa też korzystnie na redukcję cellulitu. Po ogrzaniu tkanek tłuszcz zaczyna wiązać się z cząsteczkami wody i w ten sposób łatwiej usuwany jest z organizmu wraz z innymi toksynami.