CZYM JEST FLOATING

Floating czyli Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej R.E.S.T polega na redukcji około 90% bodźców zewnętrznych. Takie warunki spełniają kapsuły i kabiny FloatRest®. W trakcie sesji głęboka cisza, spokój, błogie ciepło oraz stan zbliżony do stanu lewitacji (dzięki nieważkiemu unoszeniu się na wodzie w wysoko stężonym roztworze soli Epsom), wywołują odczucia podobne do tych, których doświadcza dziecko w łonie matki. Ze względu na brak jakichkolwiek bodźców-wrażeń oddziaływujących na zmysł słuchu i wzroku, dotyku, czy powonienia, mózg relaksuje się i osiąga stan głębokiej medytacji (fal Theta). Ciało i umysł odpoczywają i regenerują się 4-5 razyszybciej niż w czasie snu. Organizm Produkuje substancje przeciwbólowe oraz tzw. hormony szczęścia, usuwany jest hormon stresu kortyzol. Sesje  floatingu pozytywnie wpływają na psychikę, ciało, skórę, mięśnie, stawy i kręgosłup.

TERAPIĘ FLOATREST® WYKORZYSTUJE SIĘ:
• we wzmacnianiu układu odpornościowego
• w poprawie wydolności, koncentracji uwagi i pamięci, twórczości
• w zmniejszeniu stresu i zwiększeniu sił witalnych i energii, usuwa hormon stresu
• w podniesieniu libido, płodności, aktywności seksualnej
• w regeneracji aparatu ruchowego
• w poprawie nastroju i samopoczucia, eksplozja tzw. hormonów szczęścia
• w wyczynowym sporcie, w regeneracji i treningu mentalnym
• we wzmocnieniu kondycji, świadomości ciała i samooceny
• w ciąży, zmniejsza stres, pozwala odciążyć kręgosłup
• w zabiegach odmładzających, intensywnie, naturalnie nawilża i ujędrnia skórę
• w dermatologii, leczy atopowe zapalenie skóry
• w odchudzaniu, likwiduje cellulit, modeluje sylwetkę

KTO KORZYSTA Z FLOATINGU ?
Terapia Float Rest® jest skierowana do każdego – niezależnie od wieku, płci czy problemów, z jakimi zmaga się na co dzień. Mogą z niej korzystać dzieci, kobiety w ciąży, osoby starsze, wszyscy potrzebujący odprężenia, relaksu i zniwelowania stresu. Profesjonalni sportowcy korzystają z zabiegów floatingu od wielu lat. Olimpijczycy, mistrzowie świata, zawodnicy wielu dyscyplin regularnie korzystają z terapii Float Rest® w podniesieniu efektywności treningu, regeneracji psychiki.

ZABIEG DEDYKOWANY OSOBOM:
• z przewlekłym bólem różnego pochodzenia
• narażonym na chroniczny stres, depresję
• kobietom w ciąży
• sportowcom
• oraz wszystkim dbającym o urodę i sylwetkę
Zabieg floatingu może być przeprowadzany dla dzieci z rodzicami, dla jednej lub dwóch osób dorosłych.
Najczęściej czas trwania zabiegu, w zależności od potrzeb klienta wynosi od 60 minut do kilku godzin.

Korzyści w ortopedii

Floating w rozpuszczonej soli Epsom pozwala ludzkiemu ciału na ułożenie się w takiej pozycji, której nie można spotkać w łóżku, łóżku wodnym, wannie czy na jakiejkolwiek innej powierzchni.
Ta specyficzna pozycja ciała charakteryzuje się tym, że:

  • kręgosłup jest całkowicie prosty,
  • pojedyncze kręgi nie są skręcone,
  • wszystkie grupy mięśni(zwłaszcza mięśni szyi) mogą się równocześnie relaksować,
  • wszystkie stawy, krążki międzykręgowe, więzadła i kości są uwolnione w tym samym czasie.

Dotkliwe, trwające i/lub chroniczne napięcie jest uwalniane. Dyskopatia, bóle stawów, rwa kulszowa, lumbago, naciągnięte mięśnie i skręcenia ustają.
Floating pomaga zwłaszcza w chronicznym bólu pleców, który jest szeroko znanym problemem. Cierpi na niego 80% społeczeństwa. Floating jest prostym i niezwykle skutecznym rozwiązaniem przynoszącym ulgę w bólu.

Ból pleców

W ostatnich latach ból pleców jest narastającym zjawiskiem. Blisko połowa populacji w zachodnich krajach skarży się na trwały bądź okresowy ból pleców. Kolejne 30% populacji przyznaje, że bolały ją plecy w przeciągu ostatnich dwóch lat. Reasumując blisko 80% populacji zmaga się z bólem pleców.

Kręgosłup

W większości przypadków żródłem bólu pleców są schorzenia kręgosłupa. Kręgosłup nosi ciężar korpusu i dlatego musi adaptować się do nacisku w różnych sytuacjach. Przesunięcie, nadwyrężenie z jednej strony, problemy związane z wiekiem prowadzą do chronicznego bólu. Każdy odcinek kręgosłupa: szyjny, piersiowy czy lędźwiowy jest związany z różnymi problemami i rodzajami bólu.

Kręgi szyjne

Pomimo, iż kręgi szyjne noszą najmniejszą ilość ciężaru, blokada stawów często prowadzi do bólu. Zawieszone w kąpieli z rozpuszczonej soli Epsom, kręgi leżą wolno bez żadnego nacisku czy wykrzywienia mogąc się regenerować w zupełnie nowy sposób. Efekt uwolnienia od bólu jest bardzo wiarygodny.

Odcinek piersiowy

Odcinek piersiowy jest rzadszym źródłem bólu. Jednak ten ból może być bardzo dotkliwy. Żebra są połączone z kręgosłupem stawowo w różnych jego punktach. To właśnie tutaj nieprawidłowy ruch lub wypadek może prowadzić do problemów. Doświadczenia pokazują także, że proces wyleczenia z siniaków, złamań czy skręceń odbywa się szybciej kiedy odcinek piersiowy nie jest obciążony grawitacją i leży w zupełnie zrelaksowanej pozycji.

Odcinek lędźwiowy

Większość przypadków bólu pleców rozpoczyna się od najniższej części kręgosłupa, który nosi cały ciężar tułowia. Trzony kręgów noszące ten ciężar są mniejsze niż w innych częściach kręgosłupa. Są narażone na ogromny nacisk kiedy jesteśmy w pozycji wyprostowanej. Krążki międzykręgowe
(dyski), których działanie polega na przyjmowaniu wstrząsów każdego dnia tracą część płynów
(stopień uwodnienia jądra miażdżystego). Stopień w jakim dyski są uzupełniane zmniejsza się w miarę starzenia się organizmu.
Kręgosłup jest podmiotem dużego nacisku, z wiekiem i w wyniku przeciążeń elastyczność krążków międzykręgowych mogą powstawać uszkodzenia (pęknięcia) pozwalające na przemieszczanie się całości lub części jądra miażdżystego (dyskopatia) oraz powstanie jego przepukliny, która może powodować przemieszczanie się go do korzeni rdzeniowych.
Schorzenia te prowadzą do chronicznego bólu, który w niektórych przypadkach może poważnie utrudniać zasięg ruchu człowieka. Floating przeciwdziała powyższym procesom pozwalając, aby krążki się regenerowały zwalniając proces deformacji kręgosłupa. Dlatego też może być suplementem w leczeniu i trenowaniu mających na celu wzmocnienie mięśni pleców.
Wypadające krążki międzykręgowe są często kojarzone z odcinkiem lędźwiowym. Nieprawidłowo ustawiony krążek naciska na nerwy kręgosłupa powodując intensywny ból, który może promieniować na nogi, podrażniać nerwy i powodować inne symptomy. Floating może być użyty jak dodatkowa terapia. Nawet dla laika jest oczywiste, że kręgosłup czuje ulgę kiedy kręgi mogą odpoczywać bez skręcenia czy nacisku. Floating w rozpuszczonej soli Epsom może służyć jako wartościowy suplement terapii manualnej i złagodzić ból.

 

Rehabilitacja

Celem rehabilitacji jest przywrócenie funkcji fizycznych i organicznych pacjenta środkami fizjoterapeutycznymi. Środki te zazwyczaj podejmuje się jeśli pacjent miał wypadek, zranił się podczas wykonywania sportu lub podczas innej aktywności.
Sukces w leczeniu utraty lub uszkodzenia funkcji mięśniowo-szkieletowych, często występujących po operacjach, zależy w dużym stopniu od rehabilitacji.
Od pewnego czasu koncepcja wszechstronnej rehabilitacji obejmuje różnego typu zabiegi SPA.
Zalety floatingu w rozpuszczonej soli fizjologicznej można łatwo scharakteryzować następująco: Efekt floatingu pozwala podrażnionym kościom i stawom na unieruchomienie po operacji, przyspieszając leczenie.
Uraz kręgosłupa szyjnego spowodowany szarpnięciem często idzie w parze z małymi naruszeniami różnych procesów kręgu szyjnego. Są one często niewystarczająco zdiagnozowane. Pacjenci często cierpią miesiącami. Floating rozluźnia nadwyrężone mięśnie szyjne i pozwala kręgom szyjnym na proste leżenie bez żadnego nacisku.
Podobnie, mniejsze obrażenia, jak nadciągnięte mięśnie, zwichnięcia i kontuzje doznają ulgi dzięki floatingowi i ogólnej relaksacji systemu nerwowego (redukcja bodźców zewnętrznych).
Relaksacja mięśni i deprawacja sensoryczna zmniejszają w znacznym stopniu stymulację systemu nerwowego. Prowadzi to do większej produkcji endorfin w mózgu. Pacjent często opisuje subiektywne zmniejszenie odczuwania bólu.

Dermatologia

Szczególne atuty zdrowotne soli Morza Martwego były znane już w starożytności. Poprzez wieki ludzkość odkrywała coraz więcej aspektów zalet soli, zwłaszcza stosowanej w dużych ilościach w kąpieli. Podczas floatingu, ciało leży zawieszone w wysoko skoncentrowanym siarczanie magnezu (znanym jako sól Epsom czy sól angielska). Uczucie jest podobne do tego, który doświadczamy w Morzu Martwym.
W dermatologii wykonuje się wyjątkowo dużo badań dotyczących wpływu mocno rozpuszczonej soli na skórę ludzką. Kąpiele w roztworze soli mogą być bardzo pomocne podczas leczenia częstych chorób skórnych takich jak alergie, neurodermia czy łuszczyca. Utrata wilgotności w komórkach jest wyrównana. Minerały i inne składniki są przekazywane przez błonę komórkową w łatwiejszy sposób.
Zmniejszanie się liczby problemów skórnych po sesjach floatingu zostało dobrze udokumentowane. Choroby skórne rzadko kiedy są zwalczane lekami lub innymi terapiami. Dlatego wielu pacjentów uznaje tę metodę jako jedyną skuteczną. Sól penetruje stwardniałą skórę i wchłania się przy tym stosunkowo mało wody. Badania wskazują, że proteiny w komórkach skóry są rozdzielane, co powoduje rozrost komórek. To z kolei naturalnie stymuluje regenerację naskórka i skóra staje się gładsza. Magnez asystuje w normalizowaniu łuszczenia się skóry i przyśpiesza metabolizm komórek.
Podczas floatingu (unoszenie się na powierzchni roztworu soli Epsom), występują podobne efekty. głęboka relaksacja przez efekt nieważkości deprywacja sensoryczna (ograniczenie dopływu bodźców zewnętrznych), która koi cały system nerwowy.
Dzięki zastosowaniu w terapii floatingu wysoce oczyszczonego siarczanu magnezu, który jest zdecydowanie najdelikatniejszą solą dla skóry, możliwe jest stosowanie sesji w mocno rozpuszczonej soli Epsom przez kilka godzin, co ma pozytywny wpływ na skórę.

CENNIK

Sesja skrócona 30 min. – 70
Godzinny pobyt w kapsule floatingowej – 110
Karnet na 4 wejścia (4-godzinnne) w kapsule – 390